Держдеп США розширив список глобальних терористів

Держдеп США розширив список глобальних терористів

3972
Укрінформ
Зовнішньополітичне відомство США оголосило про внесення до списку глобальних терористів особливої категорії одного з лідерів ІДІЛ у Іраку, а також терористичне угруповання в Індонезії.

Про це йдеться в офіційній заяві відомства, поширеній у понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Держдепартамент вніс Марвана Ібрагіма Хуссейна Тах аль-Азаві, а також угруповання Меджліс Моджахідін Індонезія (MMI) до списку глобальних терористів особливої категорії, відповідно до указу президента 13224", - зазначається в офіційному повідомленні.

Указ запроваджує санкції проти іноземних осіб та груп, які здійснили або мають значний ризик вчинення терористичних актів, що загрожують безпеці громадян США або національній безпеці, зовнішній політиці чи економіці Сполучених Штатів.

Марван аль-Азаві є лідером іракської гілки ІДІЛ. Його діяльність пов'язується із зусиллями угруповання отримати хімічну зброю, яка використовується проти іракських сил безпеки. Як уточнили в Держдепартаменті, ІДІЛ неодноразово застосовувала газ іпріт у хімічних атаках як на території Іраку, так і в Сирії.

Організація Меджліс Моджахідін Індонезія – терористичне угруповання, створене в Індонезії в 2000 році Абу Бакар Баширом, який був також лідером інших терористичних організацій. Група взяла на себе відповідальність за серію терактів у цій країні. Крім того, вона підтримує зв'язок з філією Аль-Каїди в Сирії, а також фронтом аль-Нусра. Угруповання досі становить небезпеку щодо проведення терористичних актів, зауважили в Державному департаменті США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-