Австралія хоче змусити інтернет-компанії співпрацювати із спецслужбами

Австралія хоче змусити інтернет-компанії співпрацювати із спецслужбами

2273
Укрінформ
Збільшення використання терористичними групами соціальних мереж спонукає австралійський уряд ввести зміни у законодавство про доступ до особистих даних.

Як повідомляє Australian Associated Press, йдеться про те, щоб зобов'язати виробників популярних програм-месенджері Apple, Facebook і Google співпрацювати зі спецслужбами, .

«Я стурбований, що чинне законодавство не забезпечує достатнього рівня співпраці з боку корпорацій», - заявив генеральний прокурор Австралії Джордж Брандіс.

За його словами, хвилюючись за репутацію, компанії дедалі частіше йдуть на співрацю із спецслужбами, які ведуть боротьбу з тероризмом, однак цього мало.

Наразі невідомо, як саме згадані урядові ініціативи будуть реалізовані на практиці. Одним із варіантів є розширення доступу до інформації відправника повідомлення або його одержувача, з боку спецслужб на основі ордеру.

За словами генпрокурора, якщо в середині 2013 року приблизно 3% перехоплюваного спецслужбами інтернет-трафіку виявлялося зашифрованим, то нині зашифровано вже більше 40%, а надалі ця цифра може зрости до 100%.

«Це загрожує істотно ослабити наші можливості у сфері збору розвідувальної інформації, або навіть взагалі позбавити нас цих можливостей», - заявив політик.

Важається, що новий закон повинен бути «достатньо сильним» для того, щоб в разі необхідності не рекомендувати, а вимагати від телекомунікаційних компаній співпрацювати з правоохоронними органами і спецслужбами в розшифровці інтернет-трафіку.

Водночас сенатор Брандіс уточнив, що влада не змушуватиме компанії впроваджувати в свою продукцію технологію «бекдор», яка дозволяє отримати несанкціонований доступ до даних або віддаленого управління операційною системою.

Генпрокурор Австралії також вважає за доцільне обговорити це питання з іншими країнами-учасницями групи «П'ять очей», щоб виробити єдину позицію щодо юридично обов'язкової співпраці з боку виробників обладнання та соціальних мереж.

Крім того, сенатор Брандіс вважає, що у згаданому питані важливе місце має бути відведене громадському обговоренню.

«В епоху Facebook, коли люди викладають дедалі більше своїх особистих даних у мережу, ставлення молоді до недоторканності приватного життя дещо інше, ніж було покоління або два тому», - сказав сенатор.

Представники опозиційної Лейбористської партії Австралії підтримали ініціативу уряду, тоді як Партія Зелених назвала її порушенням прав приватності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-