У Пуерто-Рико - референдум щодо державного статусу

У Пуерто-Рико - референдум щодо державного статусу

1102
Ukrinform
Жителі Пуерто-Рико у неділю, 11 червня, візьмуть участь у референдумі щодо державного статусу їхніх островів.

Про це повідомляє DW

"Жителям території пропонують відповісти, яким вони бачать її майбутній статус: незалежна держава, входження до складу Сполучених Штатів Америки на правах штату або збереження нинішнього статусу, який діє з 1898 року - території, що перебуває на правах самоуправління під юрисдикцією США", - йдеться у повідомленні.

Референдум має необов'язковий характер, оскільки лише Конгрес США має право змінювати статус Пуерто-Рико. 

Зазначається, що чинний губернатор Пуерто-Рико Рікардо Росселло виступає за входження території до складу США на правах повноцінного 51-го штату, проте американські конгресмени не виявляють великого ентузіазму щодо цієї перспективи.

Однією з причин, чому влада Пуерто-Рико виступає за повну інтеграцію до США, є економічні труднощі - зовнішній борг території становить близько 70 мільярдів доларів і на даний момент відбувається його реструктуризація. Якби Пуерто-Рико було штатом США, то воно могло б проголосити себе неплатоспроможним, і тоді відповідальність за його борги довелось би взяти на себе Вашингтону.

Понад 3 мільйони мешканців Пуерто-Рико є громадянами США, проте вони не мають права голосувати на виборах президента США, а делегація островів у Конгресі не має права голосу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-