Baltic Pipe: Польща з Данією погодили альтернативу газпромівським

Baltic Pipe: Польща з Данією погодили альтернативу газпромівським "потокам"

Укрінформ
Польща підпише з Данією у Копенгагені "переломний" документ щодо будівництва Baltic Pipe (Балтійський трубопровід), який дасть можливість у перспективі замінити газ із Росії.

Про це заявила під час брифінгу для ЗМІ перед відльотом у п'ятницю з Варшави до Копенгагена глава польського уряду Беата Шидло, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Під час візиту до Копенгагена підпишемо з прем'єром Ларсом Расмуссеном дуже важливий меморандум щодо проекту Baltic Pipe. Сьогоднішній день є переломним у підготовці й реалізації цієї інвестиції", - заявила Шидло.

Стратегія Польщі передбачає диверсифікацію не лише джерел, але й напрямів постачання енергоносіїв. Після 2022 року, коли завершиться так званий Ямальський довгостроковий контракт із російським Газпромом, постачання газу спиратиметься на "Північні ворота", тобто з'єднання трубопроводом покладів з норвезького шельфу через Данію до польського узбережжя.

На сьогодні польська нафтогазова компанія PGNiG має на норвезькому шельфі 20 концесій і видобуває там 600 млн куб. м газу. Очікується, що в 2022 році видобуток зросте до 2,5 млрд куб. м газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-