Трамп офіційно заявив про вихід США з Паризької угоди

Трамп офіційно заявив про вихід США з Паризької угоди

Оновлено
Укрінформ
Президент США Дональд Трамп заявив про вихід Сполучених Штатів з глобальної кліматичної угоди, спрямованої на зменшення парникових викидів та забруднення атмосфери.

Про це американський лідер заявив під час спеціального виступу у четвер у Рожевому саду на території Білого дому, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Отже, ми виходимо, - наголосив Трамп. - Паризька угода є дуже несправедливою, на найвищому рівні, для Сполучених Штатів".

Водночас, він підкреслив, що американська сторона паралельно розпочне переговори про поновлення членства в Паризькій чи абсолютно новій угоді на умовах, "які є справедливими для Сполучених Штатів".

Президент підкреслив, що таким чином він хоче виконати свої зобов'язання, щоб захистити інтереси Америки та її громадян.

Своє рішення він пояснив тим, що виконання цієї угоди, "укладеної попередньою адміністрацією" призведе до скорочення американського виробництва. У тому числі, за його словами, суттєво втратять такі галузі, як вироблення паперу, цементу, металу та сталі, видобуток вугілля й природного газу, а також автовиробництво.

"Повірте мені, це не те, що нам потрібно!"- заявив Трамп.

При цьому президент США висловив переконання, що Паризька угода має на меті не стільки вирішення кліматичних проблем, скільки отримання економічної переваги інших країн над США.

"Інша частина світу аплодувала, коли ми підписали Паризьку угоду… Ми хочемо справедливої угоди для наших платників податків. Ми не хочемо більше, щоб інші лідери та інші країни сміялися над нами, і вони не будуть", - наголосив нинішній глава Білого дому.

Нагадаємо: Паризька кліматична угода була укладена в Парижі 22 квітня 2015 року. Загалом, до неї приєдналися 195 держав, у тому числі Україна. Основна мета документа – зменшення наслідків глобального потепління, яке веде до невідворотних процесів на Землі, у тому числі танення льодовиків, виникнення повеней, засух, ураганів та інших масштабних катаклізмів. До угоди не приєдналися лише Сирія і Нікарагуа.

Рішення Трампа, можливо, зміцнить його підтримку серед частини однопартійців у Конгресі та електорату, які також виступають за зростання виробництва, незважаючи на зміни клімату. Натомість це точно збільшує розбіжності між нинішнім керівництвом Білого дому і світовими лідерами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-