Смоленська катастрофа: у труні Качинського виявили фрагменти тіл ще двох людей

Смоленська катастрофа: у труні Качинського виявили фрагменти тіл ще двох людей

Укрінформ
Ексгумація тіла загиблого у 2010 році президента Польщі Лєха Качинського засвідчила, що в його труні були частини тіл ще двох осіб.

Про під час прес-конференції в четвер у Варшаві заявив заступник генпрокурора Польщі Марек Пасьонек, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У труні президента Лєха Качинського виявлено фрагменти тіл двох інших людей... (Польща) претендує на статус впливової країни НАТО, тому не коментуватиму те, як повелися з президентом”, - заявив Пасьонек.

Він поінформував, що загалом з листопада минулого року проведено ексгумацію 27-ми жертв Смоленської катастрофи, ще шість проведуть у червні. Після двомісячної перерви ексгумації продовжаться з вересня. Загалом до кінця року прокуратура планує провести ще 26 вилучень останків жертв катастрофи з поховань. Цей процес має завершитися у квітні 2018 року.

Пасьонек повідомив, що хоча зараз паталогоанатоми акцентують увагу на генетичних дослідженнях, прокуратура не втрачає з поля зору основного питання - “з'ясування причини і механізму загибелі людей”.

За його словами, на нинішньому етапі слідства прокуратура однаковою мірою розглядає всі версії катастрофи. 

Заступник генпрокурора також повідомив, що торішнє рішення Національної прокуратури про ексгумацію 83-х жертв катастрофи (чотирьох було кремовано, дев'ятьох ексгумовано в 2011-2012 роках) не було простим рішенням для прокуратури. Утім, за його словами, воно мало під собою підстави з огляду на суттєві помилки в російській медичній документації, відсутністю фотодокументації, а також тим, що Росія не погодилася на заслуховування у польській прокуратурі російських паталогоанатомів, які проводили судмедекспертизи.

Як повідомляло агентство, упродовж останнього часу оприлюднено інформацію про наявність у трунах п'ятьох загиблих фрагментів тіл багатьох людей.

У справі непроведення судмедекспертиз польськими фахівцями до прокуратури на допит як свідок напередодні була викликана екс-прем'єрка Ева Копач, яка у квітні 2010 р. обіймала посаду міністра охорони здоров'я і у ті трагічні дні перебувала у Москві. У тій же справі прокуратура хоче допитати в липні екс-прем'єра, чинного президента Євроради Дональда Туска.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-