Уряд Румунії залишає за собою право заблокувати Brexit

Уряд Румунії залишає за собою право заблокувати Brexit

2283
Ukrinform
Румунія залишає за собою право блокувати процедуру виходу Великої Британії з ЄС, якщо влада Сполученого Королівства не дасть гарантії дотримання прав румунських громадян, які там проживають.

Про це заявила міністр у європейських справах румунського уряду Анна Бірхал, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Захист прав та інтересів румунських громадян, які мешкають у Великій Британії, має для нас дуже велике значення. Це одна з основних перешкод для Brexit, разом з врегулюванням фінансових спорів. Питання перебування румун у Сполученому Королівстві має бути вирішене на довгостроковій основі і на принципах взаємної вигоди", - наголосила міністр.

За її словами, близько 220 тисяч громадян Румунії, які легально знаходяться у Великій Британії, повинні отримати гарантії дотримання своїх прав.

На думку експертів, Румунія гратиме одну з ключових ролей у майбутніх переговорах щодо виходу Великої Британії з ЄС, оскільки країна головуватиме в ЄС у першій половині 2019 року, коли, за попередніми даними, планується завершити процедуру Brexit.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>