Берлін назвав Росію відповідальною за виконання

Берлін назвав Росію відповідальною за виконання "сирійських" домовленостей

Укрінформ
Берлін вітає кроки, спрямовані на зниження напруженості в Сирії, але не поспішає з висновками щодо досягнутих в Астані цього тижня домовленостей.

Про це заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Федеральний уряд вітає будь-які ініціативи, які можуть вести до деескалації, до зниження рівня насильства в Сирії і надання доступу гуманітарній допомозі", - сказав Зайберт.

При цьому він зауважив, що хоча створення зон деескалації може бути кроком у правильному напрямку, все залежатиме від того, чи буде ця домовленість втілена в життя.

"Тут ми бачимо особливу відповідальність Росії. Росія зобов'язана зробити так, щоб сирійський режим не повів себе так відносно домовленостей, як робив це в минулому", - заявив Зайберт.

Позитив у Берліні бачать в тому, що на зустрічі в Астані взяв участь представник США.

Проблематичним у ФРН вважають те, що "особливо Іран", як сторона конфлікту, має нести відповідальність за дотримання домовленостей.

"Якщо вдасться з ранку суботи організувати в певних районах Сирії зони, вільні від боїв, куди матимуть доступ гуманітарні організації, це стане "сміливим кроком" і дуже оптимістичною перспективою", - додав Зайберт. Тоді, за його словами, це відкриє можливості для політичного процесу в Женеві.

"А без нього, на наше тверде переконання, не вдасться досягти тривалої деескалації, тривалої стабілізації", - підкреслив представник Меркель. Астана, за його словами, має створити рамкові умови для переговорів під егідою ООН.

Представник МЗС ФРН Марія Адебар додала, що в досягнутій в Астані угоді залишається "багато відкритих питань", що існують різні версії меморандуму. В цілому ж, якщо те, про що домовилися в Астані, може узгоджуватися з Женевським політичним процесом, якщо це принесе полегшення сирійському народові, Берлін буде вітати такий розвиток, сказала дипломат. МЗС Німеччини контактує з партнерами в Астані, в Женеві, щоб подивитися, в якому напрямку рухається процес. "І після цього ми вирішимо, чи будемо ми його підтримувати і якщо так, то яким чином", - заявила Адебар.

Як повідомлялося, 3 травня в казахстанській столиці пройшла зустріч представників Ірану, Росії та Туреччини щодо сирійського конфлікту, на яку був запрошений також представник США. За підсумками, згідно з повідомленнями ЗМІ, був ухвалений меморандум про так звані зони врегулювання конфлікту і зниження напруженості в Ідлібі, Хомсі, Східній Гуті і на півдні Сирії.

У Німеччині не вважають, що долю Сирії можуть вирішити три держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-