Апеляційний суд США зняв заборону з восьми заблокованих страт в Арканзасі

Апеляційний суд США зняв заборону з восьми заблокованих страт в Арканзасі

Укрінформ
Блокаду восьми смертних вироків в Арканзасі, які було заплановано виконати до кінця квітня, знято. Однак перемога влади лише часткова: перші страти все одно були відтерміновані - іншим судом.

Про це повідомляє DW.

"Апеляційний суд США по федеральному округу в понеділок, 17 квітня, скасував рішення судді, що заблокувала страту вісьмох осіб у штаті Арканзас, які мали бути виконані до кінця поточного місяця. Таким чином суд задовольнив апеляцію за позовом влади штату. Втім, перемога влади у безпрецедентній судовій тяганині лише часткова, й жодної страти, перші дві з яких були заплановані на понеділок, наразі не відбулося. Верховний суд штату у той же день заблокував призначене на цей день виконання смертних вироків двом чоловікам. Штат у випадку одного із засуджених одразу ж оскаржив рішення суду", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося про сімох засуджених до страти. Усіх їх мали стратити у проміжку між 17 і 27 квітня. Такий поспіх губернатор штату пояснив тим, що наприкінці місяця спливає термін придатності одного з препаратів, які використовують у процесі виконання смертних вироків. Отримати новий запас препарату непросто, оскільки європейські постачальники відмовляються постачати цей препарат США через випадок болісної смерті засудженого до смертної кари, який стався у 2014 році.

Використання препарату, власне, і стало аргументом рішення судді окружного суду Східного округу штату Арканзас Крістін Бейкер, яка в суботу, 15 квітня, заблокувала страту шістьох осіб. Окрім того, суд вищої інстанції Арканзасу тоді ж відклав виконання смертного вироку для одного із засуджених, який має психічні розлади.

Протягом останніх десяти років у Арканзасі не виконували смертних вироків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-