Смоленська катастрофа: літак почав розпадатися ще на висоті 900 метрів

Смоленська катастрофа: літак почав розпадатися ще на висоті 900 метрів

Укрінформ
Літак екс-президент Лєха Качинського 10 квітня 2010 року поблизу аеродрому “Смоленськ-Північний” почав розпадатися ще перед зіткненням з наземними об'єктами.

Про це заявив голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи Вацлав Берчинський, повідомляє tvp.info.

“Літак почав розпадатися у повітрі і губити свої частини, які почали падати на землю ще перед зіткненням з березою. Береза не має жодного впливу на катастрофу”,- заявив Берчинський.

Він додав, що це стає зрозумілим після детального вивчення розмови екіпажу літака Качинського з вежею контролю руху у Смоленську.

Утім, він не захотів остаточно підтвердити, чи розпад літака у повітрі ще до зіткнення із землею можна кваліфікувати як замах.

Водночас інтернет-видання Onet.pl повідомило з посиланням на свої джерела, що під час презентації годинного фільму з результатами своєї роботи комісія наполягатиме, що повітряне судно почало розпадатися ще на висоті 900 метрів. Крім того, підкомісія наголошуватиме, що контролери руху у Смоленську неправильно вели президентський літак на посадку.

Як приклад вони наведуть траекторію зниження російського літака Іл-76, який перед президентським авіалайнером мав приземлитися у Смоленську, але зрештою полетів на запасний аеродром. На переконання членів польської підкомісії, траєкторії заходу на посадку цього літака і президентського авіалайнера значно відрізнялися.

“Це свідчить про свідоме введення польських пілотів в оману”,- зазначає Onet.pl.

Минулого тижня Національна прокуратура Польщі перекваліфікувала звинувачення на адресу російських контролерів руху за вежі “Смоленськ-Північний” з “несвідомого” на “свідоме” доведення ними екіпажу президентського літака Ту-154М до авіакатастрофи.

Як відомо, 10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак із президентом Польщі Лєхом Качинським та польськими високопосадовцями. Тоді загинули всі 96 осіб, які перебували на борту Ту-154М.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-