США не обмежаться одним ударом, якщо по Сирії не буде політичного рішення - Гейлі

США не обмежаться одним ударом, якщо по Сирії не буде політичного рішення - Гейлі

1686
Укрінформ
США в ООН назвали "дозованим кроком" високоточний ракетний удар по сирійській авіабазі, звинуватили Росію та Іран у підтримці Асада й попередили, що цим може не завершитись.

З такою заявою виступила в п'ятницю на екстреному засіданні Ради Безпеки постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Минулої ночі Сполучені Штати зробили дуже дозований крок. Ми готові зробити більше, але ми сподіваємося, що в цьому не буде необхідності. Зараз настав час для всіх цивілізованих країн зупинити жахи, що відбуваються в Сирії й вимагають політичного рішення", - заявила американський представник.

Водночас вона підкреслила, що не лише сирійський режим несе відповідальність за хімічну атаку в Ідлібі. За її словами, треба питати також з Ірану і Росії, які покривають злочинні дії режиму Асада.

"Іранський уряд несе велику відповідальність. Він протягом багатьох років підтримував і прикривав жорстокого диктатора в Сирії", - наголосила Гейлі.

Уряд Росії також поділяє провину, зазначила вона. "Кожен раз, коли Асад перетинав лінію людської порядності, Росія стояла поруч з ним. Ми сподівалися, що Рада Безпеки просуватиметься у своїх рішеннях, але Росія заявляла – і це відбувалося сім разів – що використає своє право вето в чергове, прикриваючи режим Асада", - констатувала Гейлі.

Подальше затягування пошуків компромісів з Росією у "розбавленій" резолюції в четвер, тільки посилювало позиції Асада. "Зміцнення Асада призведе лише до більшої кількості вбивств. Ми цього не дозволимо", - наголосила представник США.

Вона підкреслила, що світ очікує від російського уряду відповідальних дій у Сирії, в тому числі перегляду його "недоречного союзу" з Башаром Ассадом.

"Сполучені Штати більше не чекатимуть, що Асад використовувати хімічну зброю без будь-яких наслідків. Цей час вже минув. Але тепер ми повинні перейти до нового етапу, рухатися до політичного розв'язання цього жахливого конфлікту. Ми очікуємо, що сирійський режим і його союзники сприйматимуть політичний процес під егідою ООН серйозно, чого поки ще сталося до сьогодні", - наголосила Постійний представник США при ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-