У Кракові ексгумували ще одну жертву Смоленської катастрофи

У Кракові ексгумували ще одну жертву Смоленської катастрофи

1020
Укрінформ
У Кракові на Раковіцькому кладовищі у четвер вранці ексгумовано чергову жертву Смоленської катастрофи.

Нею є бригадний генерал, колишній командувач Сил спецпризначення Польщі Влодзімєж Потасінський, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Це вже 19-та ексгумація в рамках відновленого слідства у цій справі, що тривають з листопада минулого року.

До кінця цього року планується проведення ще 38 ексгумацій жертв катастрофи, а в 2018 році — 26. Вони повинні завершитися у червні 2018 року.

Прокурор повідомив, що біологічний матеріал жертв катастрофи буде відправлено до кількох міжнародних лабораторій, зокрема до Італії та Північної Ірландії, де вони перевірятимуться на предмет наявності вибухових речовин.

Торік у червні Національна прокуратура Польщі розпорядилася провести ексгумацію тіл 83 жертв Смоленської катастрофи. Ще дев’ять тіл упродовж 2010-2015 років уже було ексгумовано, а чотири – кремовано. Ексгумація розпочалася на початку листопада з президентського подружжя Лєха та Марії Качинських. В результаті проведення ексгумацій виявлено підміну тіл. Зокрема, у могилі колишнього голови Національного олімпійського комітету Польщі Пьотра Нуровського було поховано міністра канцелярії президента РП Маріуша Гандзліка. Крім того, у п'яти могилах виявлено фрагменти тіл інших людей.

Як повідомлялося, 10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак із президентом Польщі Лєхом Качинським та високопосадовцями польської влади. Тоді в катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту Ту-154М.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-