Пенелопа Фійон заступилася за чоловіка

Пенелопа Фійон заступилася за чоловіка

953
Ukrinform
Пенелопа Фійон, дружина кандидата в президенти Франції від партії "Республіканці" Франсуа Фійона, вперше з початку скандалу навколо її працевлаштування в парламенті, відповіла на запитання журналістів.   

Інтерв'ю з нею було опубліковано в газеті Le Journal du Dimanche (JDD), повідомляє RFI.

"Я йому сказала, що треба йти до кінця. Говорила це щодня. Але вирішувати йому", - відзначила Фійон, додавши, що "тільки він може бути президентом. Бути здатним пережити таке - цей вже доказ сміливості".

Це інтерв'ю дружини Франсуа Фійона стало першим після публікації викриттів, які дістали назву "Пенелопгейт".

Своє небажання відповідати на запитання журналістів стільки днів Пенелопа Фійон пояснила тим, що боялася "бути неправильно зрозумілою" і була "вражена агресією і істерикою" навколо цієї справи. Вона сказала, що наважилася зрештою дати інтерв'ю, щоб розвіяти "божевільні чутки" про те, що вона знаходиться в лікарні чи збирається розлучитися з Фыйоном і поїхати до Великобританії, звідки вона родом. 

Як зазначається, у 2007 році Пенелопа Фійон в інтерв'ю британській The Telegraphe говорила, що ніколи не була асистенткою свого чоловіка. А сьогодні вона стверджує, що виконувала "різноманітні функції" як помічниця парламентарія: «Займалася його кореспонденцією разом з секретарем. Готувала йому записки і документи перед зборами в окрузі, щоб він використав їх під час виступу. Я ще робила свого роду огляд місцевої преси. Представляла його на мітингах. Перечитувала його розмови».

Своє працевлаштування як парламентського асистента власного чоловіка вона пояснила так: "Йому потрібний був хтось, хто б займався дуже різними речами. Якби це була не я, за ту ж роботу платили б комусь іншому. Тому ми вирішили, що це маю бути я".

Фійон стверджує, що надала слідчим різні документи, які доводять реальність її роботи в парламенті: "листи з ремарками, що доводять, що вони від мене, обмін мейлами з іншими співробітниками чоловіка". При цьому вона також визнала, що багато паперів не зберегла, адже часто писала від руки.

За її словами, припинити сімейну співпрацю в парламенті подружжя Фійон вирішило в 2013 році, коли Франсуа замислився про президентські вибори в 2017 році, а Пенелопа — про написання диплому (з 2006 року, за її словами, вона вивчала через інтернет англійську літературу). Але ще й тому, що вони «зрозуміли, що навіть якщо працювати з членами сім'ї і не протизаконно, але стало неприйнятно».

Журналісти Le Journal du Dimanche поставили запитання і про її роботу у виданні Revue des deux mondes, що належить другу її чоловіка, мільярдеру Марку Ладрейту де Лашар'єру. Пенелопа Фійон розповіла, що відправляла в журнал «літературні резюме», на які «не було ані відповіді, ані реакції». За її словами, два її тексти були в результаті опубліковані. «Я передала слідчим десять резюме і докази роботи з аналізу творів", — розповіла Фійон, відзначивши, що пішла з Revue des deux mondes, визнавши «мовчання знаком неприязні».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-