У Берліні занепокоєні ситуацією в Македонії

У Берліні занепокоєні ситуацією в Македонії

Укрінформ
Глава МЗС ФРН Зігмар Габрієль занепокоєний ескалацією ситуації у Македонії і стагнацією у відносинах між цією країною і ЄС.

Про це йдеться в його заяві, зробленій під час візиту в Україну, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Загострення внутрішньополітичної ситуації в Колишній югославській республіці Македонія дуже тривожне. Внутрішньополітичний застій загрожує країні новими метаннями на шляху зближення з Європейським Союзом", - заявив Габріель.

Він закликав президента країни Георге Іванова, який відмовив колишньому лідеру опозиції у формуванні уряду, незважаючи на наявність необхідної парламентської більшості, переглянути своє рішення, яке "суперечить демократичним принципам і європейським цінностям і взятим на себе зобов'язанням".

Німецький міністр звернувся до всіх, хто несе політичну відповідальність у Скоп'є, із закликом діяти відповідально в умовах погіршення внутрішньополітичного клімату, пом'якшити свою риторику і намагатися не завдати шкоди відносинам між громадами.

Габріель також запевнив, що Німеччина рішуче підтримує подальше зближення Македонії з Європейським Союзом і висловлює жаль з приводу того, що невирішене питання з назвою країни протягом багатьох років заважає прискоренню прогресу на шляху цього зближення. На його переконання, це зробило свій внесок і в нинішню ескалацію ситуації.

Довідково. Республіка Македонія входить в ООН з 1993 року під офіційною назвою "Колишня югославська Республіка Македонія". Сусідня Греція не визнає за нею право використовувати назву "Македонія".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-