Польща за рік збільшила армію на 10 тисяч військових

Польща за рік збільшила армію на 10 тисяч військових

1027
Укрінформ
Збройні сили Польщі в 2016 році зросли на 10 тис. осіб, а в Генштабі зміни на керівних посадах стосувалися 90% персоналу.

Про це інформує міністерство національної оборони (MON) Польщі.

“Відбулося зростання кількості військовослужбовців з 96 тис. в 2015 році до 106 тис. в 2017 році”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що  за цей період призупинено хвилю звільнень військовослужбовців у запас. Зокрема, в 2016 році звільнено на понад 650 військовослужбовців менше, ніж планувалося раніше.

Кількість офіцерів, які навчаються у вишах, у Польщі зросла з 490 осіб  у 2015 році до 906 в 2017 році. 

Інформується, що глава MON Антоній Мацеревич здійснив широку ротацію кадрів на вищих посадах в армії, “заміняючи офіцерів, призначених “Громадянською платформою” (колишньою провладною силою — ред.) на офіцерів, які отримали бойовий досвід в Іраку, Афганістані, а також у навчаннях з військами НАТО”. В Генштабі Польщі ці зміни склали 90%, а в Генеральному командуванні — 82%.

За оцінками багатьох польських військових експертів, а також колишніх генералів та офіцерів високого рангу, масові, часто досить несподівані відставки у керівництві армії підривають оперативну готовність ЗС Польщі, а також їх здатність до адекватних дій у разі військової загрози.  З цим твердженням погоджуються політики опозиції. Утім, провладні політики відкидають усі звинувачення, наголошуючи, що за каденції міністра Мацеревича армія стала чисельнішою і більш боєздатною.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-