Human Rights Watch: влада Сирії застосовувала хімзброю в Алеппо

Human Rights Watch: влада Сирії застосовувала хімзброю в Алеппо

1098
Ukrinform
Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила уряд Сирії в застосуванні хімічної зброї в останні місяці битви за Алеппо.

Про це йдеться в офіційній заяві HRW.

"За період з 17 листопада по 13 грудня 2016 року правозахисники зафіксували щонайменше вісім епізодів, коли урядові вертольоти скидали хлор на житлові райони Алеппо. В результаті застосування отруйної речовини загинули щонайменше дев'ять мирних жителів, серед яких четверо дітей. Ще близько 200 людей отримали поранення", - наголошується в звіті.

До таких висновків дійшли експерти організації на підставі телефонних та очних інтерв'ю зі свідками, а також аналізу відеоматеріалів, фотографій і постів в соцмережах.

На опублікованих відеозаписах видно, як над кварталами Алеппо піднімається зеленкуватий дим.

"Без лабораторних досліджень важко заявляти з абсолютною впевненістю, яка саме речовина застосовувалась, однак запах, зовнішні ознаки та симптоми, про які розповідають постраждалі і медперсонал, вказують на застосування урядовими силами хлору", - йдеться в повідомленні організації.

Свідки описують, що у потерпілих від газу людей спостерігалися задуху, сильний кашель, нудоту, іноді - втрату свідомості.

В організації підкреслюють, що хлор, важчий за повітря, спускався у підвали, де люди ховалися від звичайних бомб. Особливо страждали літні люди і діти, які часто задихалися.

За даними організації, удари наносилися по тим районам, де урядові сили планували наступальні операції.

"Картина епізодів скидання хлору свідчить про те, що ми маємо справу не з особистою ініціативою, а з частиною загальної військової стратегії завоювання міста", - наводяться в заяві HRW слова заступник директора організації з надзвичайних ситуацій Уле Солванга.

HRW закликала Раду безпеки ООН ввести санкції відносно командування урядових військ країни за застосування хімічної зброї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-