Фійон назвав скандал навколо своєї дружини «спробою перевороту»

Фійон назвав скандал навколо своєї дружини «спробою перевороту»

983
Ukrinform
Кандидат у президенти Франції Франсуа Фійон назвав висунуті проти нього звинувачення у у справі про "фіктивне працевлаштування" і неправомірне отримання зарплатні його дружиною "спробою інституційної узурпації влади", яка була організована лівими політичними силами.

Про це він заявив на зустрічі з депутатами від партії "Республіканці", інформує Reuters (http://www.reuters.com/article/us-france-election-fillon-idUSKBN15G4B1).

"Кандидат у президенти Франції Франсуа Фійон у середу попросив своїх колег консерваторів залишитися йому вірним перед обличчям скандалу навколо роботи його дружини, називаючи фурор, який нашкодив його кампанії, роботою лівих супротивників", - йдеться у повідомленні.

У свою чергу член парламенту від партії "Республіканці", який був присутній на зустрічі разом із Фійоном та побажав бути неназваним, також відзначив, що "ми зіткнулися з інституційним державним переворотом лівих"".

За його словами, Фійон попросив своїх коллег "протриматися протягом 15 днів" - достатньо для офіційного розслідування справи.

"Ніхто не зупинить Франсуа Фійона і правих у прагненні взяти участь у першому турі президентських виборів, а потім і в другому турі", - наголосив пізніше прес-секретар Фійона Тьєррі Солер.

Раніше повідомлялося, що у французькій правоцентристській політичній партії "Республіканці", можливо, розглядають так званий "план Б" щодо заміни свого кандидата в президенти Франції Фійона, у разі, якщо йому будуть пред'явлені звинувачення у справі про "фіктивне працевлаштування" і неправомірне отримання зарплатні його дружиною.

Як відомо, Пенелопу Фійон підозрюють у тому, що вона з 1998 по 2007 роки значилася помічником чоловіка в Національній асамблеї, отримувала зарплату з бюджету, але не виконувала будь-яких обов'язків.

Французькі ЗМІ, які вже назвали цю справу "Пенелопагейтом", з'ясували, що дружина Фійона в 2012-2013 роках також значилася в штаті журналу Revue des Deux Mondes, яким володіє друг її чоловіка, отримувала зарплату 5 тисяч євро на місяць, однак також не виконувала у виданні жодної роботи.

Франсуа Фійон підозри в причетності до корупції відкидає.

Фійон займав міністерські пости в кількох урядах, а з 2007 по 2012 роки був прем'єр-міністром Франції. У 2004-2005 роках він був сенатором, а з 2012 року є депутатом нижньої палати - Національної асамблеї.

Фійон вважається одним з головних претендентів на перемогу на виборах президента Франції, які відбудуться 23 квітня (перший тур) та 7 травня 2017 року. Він виграв праймеріз від правих і центристів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>