Росія дестабілізуватиме ситуацію в Молдові завдяки «політичним хакерам»

Росія дестабілізуватиме ситуацію в Молдові завдяки «політичним хакерам»

Дослідження
Укрінформ
У 2017 році Російська Федерація спробує дестабілізувати ситуацію в Молдові, використовуючи для цього лояльні їй політичні сили, або шляхом «реанімації» так званого «Меморандуму Козака» з Придністровського врегулювання, який може призвести до федералізації Молдови.

Про це йдеться в представленому в Кишиневі дослідженні «Ризики 2017 року» Інституту розвитку і соціальних ініціатив «Viitorul», повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«У Росії не так багато інструментів політичного впливу на Молдову, проте вона серйозно інвестує в молдавські ЗМІ і має певний вплив на частину лояльної Росії політичної еліти. Певні ризики таїть у собі і реанімація знаменитого «Меморандуму Козака», справжня мета якого - федералізація Молдови. Таким чином, для дестабілізації ситуації можуть бути використані так звані «політичні хакери», - підкреслюють автори дослідження.

Експерти звертають увагу і на те, що у Росії сьогодні відсутні фінансові кошти для надання допомоги невизнаному Придністров'ю, тому вона спробує просувати ідею федералізації шляхом надання Придністров'ю особливого статусу у складі федеративної Молдови.

«Меморандум Козака» було підготовлено Росією в 2003 році за ініціативою російського політика Дмитра Козака. Керівництво Молдови відмовилося тоді підписати його, мотивуючи це тим, що документ таїв в собі ризики для національної безпеки.

Президент Молдови Ігор Додон заявив під час січневого візиту до Москви про можливу реанімацію «Меморандуму Козака».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-