Російського неонациста, який воював за «ЛНР», депортували з Норвегії

Російського неонациста, який воював за «ЛНР», депортували з Норвегії

2363
Укрінформ
Бойовика угрупування «Русич» Яна Петровського, який воював проти української армії на Донбасі у 2014-2015 роках, депортували з Норвегії, де він жив з 2004 року.

Рішення про депортацію прийнято урядом Норвегії, пише Meduza.

Петровський був одним із командирів бойовиків та соратником неонациста Алєксєя Мільчакова, разом з яким вони приймали участь у бойових діях біля селища Металіст Луганської області.

Під час бойових дій, Петровський та Мільчаков знімали відео, як вони відрізають вуха загиблим солдатам української армії, а також інші ролики, на яких вони жорстоко знущаються з поранених солдат, катують їх, та глумляться над тілами загиблих. Відео потім викладали в соцмережу «ВКонтакте».

Норвезька преса називає Яна Петровського праворадикальним екстремістом. The New York Times згадує про нього як про учасника «мутного націоналістичного руху», члени якого під опікою російської влади намагаються «зрушити вправо» європейську політику.

Бойовики «Русича» покинули територію України в кінці червня 2015 року.

Наразі Петровський чекає суду у справі про позбавлення норвезького посвідки на проживання, який скоро повинен відбутися в Норвегії. Він має намір довести, що його депортація є підсумком «політичного переслідування».

Сам Петровський категорично відкидає всі звинувачення.

«Я не зробив ніяких військових злочинів. Ми захищали російських людей, суто брали участь у військових діях», - вважає бойовик.

Нагадаємо: російський неонацист Петровський був заарештований 18 жовтня 2016 року в Норвегії службою безпеки PST.

Фото: Giovanni Pigni

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-