Екс-міністр оборони Польщі: Розміщення військ США в Європі - сигнал для Росії

Екс-міністр оборони Польщі: Розміщення військ США в Європі - сигнал для Росії

Укрінформ
Розміщення бронетанкової бригади США у Польщі є сигналом для Росії про те, що Вашингтон не відмовлятиметься від своєї присутності і від впливу на безпеку в регіоні.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу в РП висловив польський експерт, колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич.

“Розміщення бригади має бути сигналом для Росії, що США активно включаються в безпеку нашого регіону, і ця безпека не стосується виключно країн-членів НАТО, але й цілого оточення Альянсу, зокрема й України”,- заявив Онишкевич.

На його думку, мислення у категорії, що розміщення американської бригади провокуватиме відповідну реакцію Росії, є “хибним”, оскільки Росія для різного роду провокативних дій не потребує приводів - вона їх сама створює для власних потреб.

“Росія для різноманітних дій не потребує жодних зовнішніх приводів, оскільки вона їх сама створює, хоча б завдяки настирливому розповсюдженню якоїсь неправдивої інформації. У Росії дуже добре виходить розповсюдження неправдивих фактів, які мають пояснювати її чергові агресивні дії”,- констатував екс-міністр оборони РП.

Він висловив сподівання, що рішення про розміщення американської бригади у Польщі, яке прийняла адміністрація президента Барака Обами, не буде переглянуто новообраним президентом Дональдом Трампом і це військове з’єднання залишатиметься “постійним елементом військової ситуації в регіоні східної Європи”.

Екс-міністр наголосив, що бронетанкова бригада – це не просто символічна військова присутність, а “вагома бойова сила”, яка свідчить про серйозність намірів Вашингтона щодо гарантій безпеки для країн Центрально-Східної Європи.

Онишкевич висловив думку, що навіть у випадку, якщо б президент Дональд Трамп вирішив в майбутньому відмовитися від розміщення бронетанкової бригади на сході Європи, то він зіткнувся б із значними формальними труднощами. Крім того, як констатував експерт, це могло б суперечити його ініціативам щодо збільшення коштів на оборону і на збройні сили США.

Нагадаємо, американська військова техніка та військовий персонал почали прибувати до Польщі з минулої суботи. Конвой з основним озброєнням та технікою має перетнути німецько-польський кордон у четвер для подальшого розміщення у районі полігонів Жагань (захід РП) та Дравсько Поморське (північний захід).

У рамках першої ротації командування бригади, а також підлеглі батальйони дислокуватимуться на військових об’єктах у населених пунктах Жагань, Свентошув, Сквежин і Болеславец.

Загалом до складу бригадної бойової групи входитимуть 3,5 тис. військовослужбовців, понад 400 одиниць гусеничної та понад 900 одиниць колісної техніки, зокрема 87 танків, 18 самохідних гаубиць калібру 155 міліметрів, 400 автомобілів “Хамві” і 400 БМП “Бредлі”.

Американські бригади перебуватимуть у Польщі, а також і в інших країнах регіону на ротаційній основі в рамках операції Atlantic Resolve ("Атлантичне рішення").

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-