Росію внесли до ТОП-5 найнебезпечніших для преси країн - INSI

Росію внесли до ТОП-5 найнебезпечніших для преси країн - INSI

2824
Ukrinform
За підсумками 2016 року Росія посіла п'яте місце серед найнебезпечніших країн для працівників преси.

Про це свідчить доповідь Міжнародного інституту інформаційної безпеки при Кардіффській школі журналістики (INSI)

Минулоріч, виконуючи свої професійні обов'язки, у Росії загинули дев'ятеро журналістів (всі вони перебували на військовому борту, що прямував із Сочі до Сирії й зазнав катастрофи над Чорним морем). Через це Росія потрапила до п'ятірки найбільш небезпечних країн світу для представників медіа. У самій Сирії, де триває громадянська війна, втратили життя шестеро представників преси, всі вони були цивільними репортерами.

Лідирує в списку Колумбія, де загинули 20 представників ЗМІ, причому також в авіакатастрофі — під час катастрофи літака з бразильською футбольною командою «Шапекоенсе». Далі слідують Мексика, Афганістан (по 12), на четвертому місці Ірак, де загинули 11 осіб. Загалом за минулий рік, виконуючи свої прямі обов'язки, загинули 115 журналістів. В тому числі один в Україні: Павло Шеремет.

У доповіді наголошується, що з кожним роком скорочується кількість професійних журналістів, які працюють у гарячих точках, тому частину їхніх функцій беруть на себе активісти і місцеві жителі без відповідної підготовки.

Фото: telekritika

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-