МВФ може переглянути Угоду з Молдовою

МВФ може переглянути Угоду з Молдовою

Укрінформ
Міжнародний валютний фонд має право анулювати підписаний раніше Меморандум про надання фінансової допомоги Молдові за умови, що керівництво країни відмовиться від взятих на себе раніше зобов'язань.

Про це йдеться в Коментарі керівника представництва МВФ у Кишиневі Армін Хачатрян у зв'язку з оприлюдненою законодавчою ініціативою президента Ігоря Додона про анулювання одного з прийнятих раніше (за рекомендацією МВФ) законів, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Метою цього закону було відшкодування фінансових ресурсів Національного банку, що надав кредити трьом збанкрутілим банкам. Кредити були надані для здійснення повного розрахунку з депонентами (фізичні та юридичні особи) збанкрутілих фінансових установ», - йдеться в коментарі МВФ.

Прийняття зазначеного закону було однією з умов МВФ при підписанні Меморандуму про надання Молдові чергового траншу фінансової допомоги.

Раніше парламент Молдови прийняв закон, який передбачає випуск державних облігацій на загальну суму близько 700 мільйонів доларів (термін викупу цінних паперів - 25 років). Згідно з документом, міністерство фінансів випустить і передасть Національному банку Молдови державні облігації. Емісія цінних паперів покриває загальну суму строкових кредитів, наданих Нацбанком у 2014 - 2015 роках трьом банкам, які перебувають в процесі ліквідації, - це Ощадбанк, Соціальний банк і Unibank. Рішення про ліквідацію банків було прийнято після розкрадання з них більше мільярда доларів.

В адміністрації президента Ігоря Додона, у свою чергу, повідомили про підготовку законодавчої ініціативи про анулювання закону, що передбачає викуп державних облігацій за рахунок бюджетних коштів.

В адміністрації президента заявили, що мета цього закону – скоротити соціальні програми і перекласти на плечі громадян повернення викраденого з банківської системи країни мільярда доларів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-