Російські хакери хочуть підірвати світовий порядок - Маккейн

Російські хакери хочуть підірвати світовий порядок - Маккейн

Укрінформ
Американський впливовий сенатор Джон Маккейн заявив, що російські хакерські атаки, які вплинули на президентські вибори в США, загрожують "знищити демократію", підірвати світовий порядок та звинуватив американську владу в тому, що її відповідь була "повністю паралізована".

Про це Маккейн заявив у неділю в одній із програм центрального американського телеканалу CNN

"Це (хакерська активність РФ – ред.) є ознакою можливого розвалу світового порядку, який був створений після Другої світової війни, і який створив один із найспокійніших періодів в історії світу", - зазначив Маккейн.

Сенатор підкреслив, що американське керівництво продемонструвало "абсолютну нездатність" у тому, щоб вчасно усвідомити цю небезпеку. Він наголосив, що спеціальний комітет Конгресу має розслідувати висновки ЦРУ в питанні кібер-зламу та викрадення листів з поштового серверу Національного демократичного комітету з метою підтримки кандидата від республіканців Дональда Трампа. "Коли Америка не є лідером, багато інших поганих людей робитимуть це", - зазначив він.

Звинувачення Маккейна в бездіяльності стосувались не тільки адміністрації США, але й республіканської більшості в Конгресі. Досі його заклики з цього питання були відкинуті лідером більшості в Сенаті Мітчем Макконнеллом і спікером Палати представників Полом Райаном, які підтримали розслідування, але лише силами існуючих органів, без створення спеціального комітету в Конгресі.

Натомість Маккейн наполягає: це справа серйозна. "Якщо росіяни здатні завдати шкоди виборчому процесу, вони можуть знищити демократію, засновану на вільних і справедливих виборах", - заявив законодавець.

За словами Маккейна, немає сумнівів у факті втручання росіян, і без сумнівів це була кібератака. "Питання тепер у тому, наскільки великою і яка конкретна була нанесена шкода, і що Сполучені Штати Америки повинні робити? Досі ми були повністю паралізовані", - наголосив він.

У цьому зв'язку сенатор підтвердив необхідність створення спеціального комітету. "Нам потрібно дістатися самого дна цієї проблеми", - заявив Маккейн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-