Вибори у Македонії: націоналісти перемогли з мінімальним відривом

Вибори у Македонії: націоналісти перемогли з мінімальним відривом

1789
Ukrinform
На парламентських виборах у Македонії перемагає націонал-консервативна партія колишнього прем'єр-міністра Ніколи Груєвського - "Внутрішня македонська революційна організація - Демократична партія македонської національної єдності" (ВМРО-ДПМНЄ).

Про це у вівторок повідомляє DW.

Згідно з попередніми результатами державної виборчої комісії, після підрахунку 99,97% голосів партія отримує 51 мандат у 120-місному парламенті. За неї проголосували понад 38% виборців.

Головний конкурент правлячої партії - Соціал-демократичний союз Македонії (СДСМ), очолюваний опозиційним лідером Зораном Заєвим, - отримає 49 депутатських місць, заручившись підтримкою 36,7% виборців.

Демократична партія албанців, яка зазвичай підтримує Груєвського, набирає більше семи відсотків голосів і отримає 10 місць у парламенті.

Напередодні обидві провідні партії оголосили про свою перемогу. У них є три дні на те, щоб оскаржити результати виборів.

Дострокові вибори до македонського парламенту, спочатку призначені на 24 квітня 2016 року, двічі переносилися через відмову опозиції брати у них участь. Країна перебувала у стані політичної кризи після виборів 2014 року, коли перемогу здобула ВМРО-ДПМНЄ. Опозиція тоді заявила про фальсифікацію результатів голосування і бойкотувала роботу парламенту.

У 2015 році криза поглибилася, коли тодішнього прем'єра Ніколу Груєвського звинуватили у прослуховуванні 20 тисяч осіб - глава уряду був змушений піти у відставку. Чергове загострення ситуації сталося у квітні нинішнього року, коли президент Гьорге Іванов звільнив від переслідування понад півсотні людей, причетних до прослуховування.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-