Кишинів наполягає на виведенні російських військ із Придністров'я

1599
Ukrinform
Республіка Молдова наполягає на завершенні процесу виведення російських військ зі своєї території.

Про це заявив у Гамбурзі, де проходить 23-я зустріч Ради голів Міністерств закордонних справ країн Організації з безпеки і співробітництва, глава МЗС Молдови Андрій Галбур, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

«Я хотів би засвідчити тут нашу позицію про необхідність завершення виведення російських сил і військової техніки з території Республіки Молдова», - зазначив Галбур.

Він відзначив занепокоєння відсутністю прогресу в питанні виведення російських військових і амуніції з Придністров'я, а також зростанням кількості військових навчань останнім часом «спільно з бунтівними придністровськими збройними силами».

Глава МЗС Молдови заявив про необхідність продовжувати моніторити ситуацію з безпекою. Але при цьому зазначив, що в Кишиневі вважають, що «нинішня миротворча операція виконала свою місію і настав час трансформувати її у багатонаціональну цивільну місію під відповідним міжнародним мандатом».

Молдавський уряд, за словами його представника, готовий розробити протягом наступного року концептуальний документ з вирішення придністровського конфлікту, включаючи його політичний аспект.

За словами Галбура, рішення має базуватися на принципах суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова, в її міжнародно визнаних кордонах і з урахуванням спеціального статусу придністровського регіону в реінтегрованій країні.

Галбур позитивно оцінив повернення до переговорів у форматі 5+2 після дворічної перерви, в чому особлива заслуга належить Німеччині.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-