Верховний суд Польщі не дозволив екстрадицію режисера Поланські до США

789
Ukrinform
Верховний суд Польщі відхилив касаційну скаргу генпрокурора країни про повернення для розгляду в окружному суді Кракова справи екстрадиції відомого кінорежисера Романа Поланські до США.

Троє суддів Верховного суду РП мотивували своє рішення незгодою з твердженням генпрокурора країни, що відмовивши в екстрадиції Поланські, суд у Кракові порушив закон, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РП.

"Незважаючи на те, що ми погоджуємося з деякими поглядами, відображеними в обгрунтуванні до касації, ми не визнаємо, що рішення краківського суду прийнято з серйозним порушенням закону",- заявив суддя Верховного суду РП Міхал Лясковський.

Як повідомлялося, у жовтні минулого року окружний суд у Кракові прийняв рішення про неприпустимість екстрадиції Поланські до США. Тоді суд визнав, що справу режисера про згвалтування неповнолітньої в 1977 році вже давно була вирішено: Поланські та Саманта Геймер досягли порозуміння і постраждала не має претензій до режисера.

У травні цього року міністр юстиції - генпрокурор Польщі Збігнев Зьобро подав касацію на рішення краківського суду. Тоді він заявив, що перед законом усі рівні і слава режисера не повинна стояти на перешкоді у справедливому покаранні.

83-річний режисер Роман Поланські, який має польське і французьке громадянство, зараз проживає з сім'єю у Франції. Він зняв відомі світові художні фільми "Піаніст", "Ніж у воді", "Чайнатаун", "Дитина Розмарі" тощо. В 2003 році він отримав кінопремію "Оскар" за фільм "Піаніст", але не поїхав до США за нагородою, побоюючись бути заарештованим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-