Трюдо: Голодомор був спланований тиранічним режимом Сталіна

Трюдо: Голодомор був спланований тиранічним режимом Сталіна

3425
Укрінформ
Канада засуджує злочини Голодомору та висловлює підтримку сучасній Україні на її шляху до процвітання.

Про це заявив із нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Канада разом із народом України рішуче засуджує злочини, вчинені під час Голодомору, та підтримує прагнення зберегти пам'ять про усіх жертв. Ми також залишаємося віддані підтримці суверенітету та територіальної цілісності України,  а також допомозі у втілення українським урядом важливих кроків, покликаних підвищити безпеку, процвітання та економічну незалежність людей», - сказав Трюдо.

Він наголосив, що Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Йосипа Сталіна, аби упокорити українців. «Цей акт геноциду мав на меті зламати ідентичність та волю українського народу. Він не досяг цієї мети. Незважаючи на жорстокість Голодомору, українці зберегли прагнення і після десятиліть радянської влади здобули Україні незалежність», - наголосив прем'єр-міністр Канади.

Він також назвав Голодомор «однієї із найтемніших глав історії людства». «Я закликаю усіх канадців згадати сьогодні тих жертв Голодомору та задуматися над вагомістю внеску, який нащадки українців внесли у становлення Канади. Їх стійкість та рішучість допомогли розбудувати розмаїте канадське суспільство, яким ми пишаємося», - підсумував Трюдо.

Як відомо, Канада стала другою державою світу після України, яка визнала Голодомор актом геноциду українців ще у 2008 році.

За оцінками Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України демографічні втрати України внаслідок Голодомору в 1932—1933 роках становлять близько 4,5 млн осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-