Справа БУЛ : московський суд намагається відфільтрувати "антиросійські" книги

Справа БУЛ : московський суд намагається відфільтрувати "антиросійські" книги

1901
Ukrinform
Міщанський суд Москви розпочав друге засідання у кримінальній справі директора Бібліотеки української літератури Наталії Шариної, яку обвинувачують в екстремізмі і розтраті.

Про це написав у Facebook журналіст Роман Цимбалюк.

«У Москві проходить друге засідання по справі директора Бібліотеки української літератури. Суд з'ясовує, хто з працівників був «прибічником України, орієнтованим на західний світ». Головне питання, як визначити «антиросійські книги, що очорняють російську державу та представляють її в невигідному світлі з історичної точки зору». Ціна питання до 6 років в'язниці», - пише Цимбалюк.

Він уточнив, що «адвокат Іван Павлов пояснив - фотографуватися з Наталією Григорівною Шариною можна, а ставити питання ні, щоб не порушити умови домашнього арешту». І розмістив в аккаунті фото затриманої.

Раніше Павлов уточнив, що на засіданні, швидше за все, допитають посадовців московського Департаменту культури, які курирували БУЛ: Олександра Бодрова (начальник Управління по розвитку культурних центрів Департаменту культури міста Москви), а також Валентину Слюсарчук, яка обіймала до приходу Шариної посаду директора Бібліотеки.

Шарина знаходиться під домашнім арештом з 30 жовтня минулого року. Вона обвинувачується за ст. 282 ("Розпалювання ненависті або ворожнечі, а також  приниження людської гідності") і ч. 4 ст. 160 КК РФ ("Привласнення або розтрата, здійснені організованою групою в особливо великому розмірі").

Як повідомляв Укрінформ, 28 жовтня 2015 року у Бібліотеці української літератури відбувся обшук, в ході якого слідчі нібито виявили екстремістську літературу. Відносно директора бібліотеки Наталії Шариної було заведено кримінальну справу за  статтею "розпалювання національної ненависті і ворожнечі". 5 квітня їй також було висунуто обвинувачення за статтею про розтрату. Шарина відкидає усі обвинувачення. Правозахисний центр "Меморіал" визнав її політв'язнем.

15 серпня прокуратура РФ не затвердила обвинувальний висновок у справі Шариної. 15 вересня повідомлялося, що слідство в четвертий раз висунуло обвинувачення в остаточній редакції директорові Бібліотеки української літератури Наталії Шариній у справі про екстремізм і розтрату.

Представники захисту неодноразово заявляли, що слідству у результаті так і не вдалося сформулювати, які саме дії директора бібліотеки розглядаються як злочинні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-