Додон: З'явився історичний шанс вирішити Придністровський конфлікт

Додон: З'явився історичний шанс вирішити Придністровський конфлікт

2950
Укрінформ
Обраний президент Молдови Ігор Додон переконаний, що вперше за останні 20 років з'явився шанс вирішити Придністровське питання.

Принципи врегулювання він назвав в інтерв'ю російським ЗМІ.

«Думаю, що у нас зараз є історичний шанс цю проблему (Придністровське питання – ред.) вирішити, вперше за останні 20 років після появи цієї проблеми. Чому я так думаю? І Росії, і Заходу потрібні хороші приклади. Мені здається, що було б непогано показати всім, як можна вирішувати певні заморожені конфлікти. Думаю, що Придністров'я може бути таким прикладом. Тому ми будемо дуже гнучкими у вирішенні цієї проблеми, ми будемо дуже відкриті. Я готовий у січні поїхати в Тирасполь на зустріч з майбутнім (вибори в грудні) президентом Придністров'я», - заявив Додон.

На першому етапі врегулювання, на його думку, Кишиневу і Тирасполю необхідно домовитися на двосторонній основі, щоб намацати принципи політичного врегулювання.

Він зазначив, що прикладом у цьому плані може стати Гагаузія, в законі про яку написано, що якщо Молдова втрачає державність, у Гагаузії є право на самовизначення.

На другому етапі Додон пропонує включити в угоду між Кишиневом і Тирасполем аналогічний пункт щодо НАТО: якщо, за його словами, раптом у Кишиневі хтось надумає вступати в цю організацію, то Придністров'я, як і Гагаузія, матимуть право на самовизначення.

Згодом, Додон пропонує приступити до обговорення цього питання на переговорах у форматі «5+2».

«Потім зможемо перейти до вирішення інших проблем, зокрема економічних, соціальних, проблеми боргів. Їх буде багато. Але ось концептуально є три-чотири пункти, за якими ми повинні домовитися. Домовилися, і тоді пропонуємо цю сторінку для обговорення у форматі «5+2»: дорогі наші партнери, Росія, ЄС, США, ОБСЄ, Україна: дайте вашу думку. І після цього приступимо до наступного етапу», - підсумував політик.

Він також висловився за проведення референдуму (з участю жителів правого і лівого берегів Дністра) за новою загальною Конституцією та висловив надію, що йому вдасться здійснити поставлені завдання щодо Придністровського врегулювання під час свого президентського мандата.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-