За останні дні в Алеппо були вбиті сотні цивільних - ООН

За останні дні в Алеппо були вбиті сотні цивільних - ООН

998
Укрінформ
Бомбардування у східній частині Алеппо не припиняються з минулого вівторка. За останні кілька днів були вбиті сотні цивільних осіб.

Про це членам Ради Безпеки ООН розповів Координатор надзвичайної допомоги ООН Стівен О'Браєн, додавши, що Сирія і Росія відкрили гуманітарні коридори для мирних жителів, але люди бояться ними скористатися, інформує Центр новин ООН.

"Заради точності і повноти надання інформації, дозвольте мені повідомити, що Російська Федерація неодноразово запевняла, що вона привела в дію свої повітряні сили та відновила авіаудари тільки в Ідлібі і Хомсі, але не над східною частиною Алеппо", - заявив О'Браєн.

Він наголосив, що минулого тижня в Алеппо і прилеглій сільській місцевості спостерігалися інтенсивні воєнні дії зі справді руйнівними наслідками для цивільного населення.

"Пауза в повітряних діях над східним Алеппо була порушена, і ми знову бачимо руйнування і загибель людей", - сказав заступник Генерального секретаря ООН.

За його словами, надходить інформація про інтенсивні авіаудари та артобстріли недержавних збройних угруповань, які контролюють окремі райони міста Алеппо. Вони почалися 15 листопада і здійснюються сирійськими урядовими силами.

Крім того, наголошується, що в східній частині міста не залишилося жодної лікарні, а останні запаси продовольства, завезені ООН, були видані ще 13 листопада.

"З липня 275 тисяч цивільних осіб в Алеппо перебувають у пастці через те, що сирійська влада і їх союзники використовують облогу як військову тактику. Росія і Сирія відкрили гуманітарні коридори для мирних жителів, аби вони могли покинути місто, проте, згідно з повідомленнями, вони або небезпечні, або сприймаються людьми як небезпечні", - сказав представник ООН.

Він також додав, що надходять повідомлення про те, що неурядові збройні групи у східному Алеппо не дозволяють мирним жителям вибратися з міста.

Координатор надзвичайної допомоги ООН назвав ганьбою те, що міжнародна спільнота не змогла припинити страждання жителів східної частини Алеппо та інших сирійських міст. Стівен О'Браєн нагадав про план ООН щодо надання гуманітарної допомоги жителям Алеппо, наголосивши, що згоди усіх сторін на його реалізацію в повному обсязі немає.

Говорячи про ситуацію у західній частині Алеппо, представник ООН сказав, що неурядові збройні угруповання продовжують обстрілювати житлові райони. Так, з 1 листопада вони випустили приблизно 350 ракет, що призвело до загибелі більш як 60 людей, включаючи жінок і дітей.

Заступник Генерального секретаря ООН заявив, що кількість жителів Сирії, які опиняються в облозі, стрімко зростає. Рівно рік тому їх було трохи менш як 400 тисяч, а наразі - майже мільйон.

Фото: AA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-