Суд у Гаазі перегляне справу про спробу придушення Майдану

Суд у Гаазі перегляне справу про спробу придушення Майдану

3337
Ukrinform
Місяць тому родини Небесної сотні зустрічалися з місією Міжнародного кримінального суду в Україні, якій передали документи для подальшого вивчення. В звіті суду ці документи не були враховані, але вже прийнято рішення про їх залучення.

На прокурора вплинуло те, що у поданні родин доводився факт організованого насильницького характеру дій влади по відношенню до протестувальників Майдану, розповів в ефірі Громадського адвокат родин Небесної сотні Маркіян Галабала.

«Ми намагалися у цьому поданні довести, що акції влади проти учасників Євромайдану мали зовсім не спонтанний, а організований характер. Був штаб, який координував дії всіх силовиків, внутрішніх військ, «Беркуту», - повідомив адвокат.

На переконання Галабали, трагедії, які відбулися з початку 2014 року, були не просто реакцією представників влади на протестувальників.

«Це був цілеспрямований акт агресії проти українського народу з метою придушення протестів, бо вони могли вилитися у розкриття корупційних злочинів влади, що і сталося», — підкреслив він.

Як повідомив адвокат, родини загиблих на Майдані надали офісу прокурора докази системності і спланованості цих дій, що дало можливість відобразити у звіті проміжний, позитивний для України результат.

«Ми продовжуємо боротися. Наші документи будуть вивчені ще раз, і дасть бог, офіс прокурора знайде підстави для допровадження цих справ», - зазначив Галабала.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд в Гаазі вивчає факти керування озброєними угрупуваннями на Донбасі безпосередньо з Російської Федерації. До цього суд прирівняв анексію Криму Росією до міжнародного збройного конфлікту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>