Китай створює багатомільярдний фонд для інвестицій в країни Східної Європи

Китай створює багатомільярдний фонд для інвестицій в країни Східної Європи

Укрінформ
Китай заснував холдингову компанію Sino-CEEF, яка покликана стати "новою платформою для економічного співробітництва" між КНР і країнами Центральної та Східної Європи.

Про це в неділю, 6 листопада, повідомило агентство Xinhua.

В рамках діяльності компанії Пекін створює фонд Sino-CEE, головним завданням якого буде вкладення коштів у інфраструктурну співпрацю, високотехнологічні виробництва та індустрію масового споживання.

Інтерес до інвестування в новий фонд вже проявила низка держав Центральної та Східної Європи, а також окремі компанії і фінансові організації. Як очікується, розмір капіталовкладень в перспективі складе 10 мільярдів євро.

З китайського боку в ролі найбільшого інвестора компанії Sino-CEEF виступить фінінститут Industrial and Commercial Bank of China.

"Ми повинні й надалі розширювати сферу наших взаємних інтересів", - зазначив прем'єр КНР Лі Кецян під час візиту до латвійської столиці Риги 4-5 листопада.

4 і 5 листопада у Латвії відбулися саміт і бізнес-форум країн Центральної і Східної Європи і Китаю в форматі "16 + 1".

До групи “16+1” входять Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Словенія, Хорватія, Сербія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Албанія та Македонія. Спостерігачем на ризькому саміті була Білорусь.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-