У Болгарії обирають президента

У Болгарії обирають президента

4156
Ukrinform
У неділю, 6 листопада, у Болгарії проходять чергові всенародні вибори президента і віце-президента.

Про це передає власний кореспондент Укрінформу.

«Для участі в голосуванні по виборах президента і віце-президента Болгарії у виборчі списки внесені 6,8 мільйона громадян з правом голосу. Голосувати на референдумі, який проводиться у цей же день, зможуть лише громадяни, які досягли 18 річного віку і постійно проживають на території країни на момент підписання президентського указу про проведення референдуму», - повідомили в Центрвиборчкомі Болгарії.

Повідомляється також, що під час нинішніх виборів президента вперше голосування буде обов'язковим для усіх громадян. Згідно з новим законодавством, якщо виборець двічі не голосує на одних і тих же виборах, наприклад, вибори президента, то він автоматично виключається з реєстру виборців.

Для організації процесу голосування будуть працювати більше 12 тисяч виборчих дільниць, з яких 325 – за межами Болгарії, в 71-ій країні світу.

На посаду президента Болгарії претендує 21 кандидат – представники різних політичних партій, коаліцій та суспільно-політичних рухів. Згідно з Конституцією, громадяни голосують не тільки за кандидатів у президента, а й за кандидатів у віце-президенти країни.

Громадський порядок в день голосування будуть охороняти більше 20 тисяч поліцейських.

Перші попередні результати явки та підсумків голосування будуть оголошені після закриття виборчих дільниць. Дані постійно будуть оновлюватися в ніч з неділі на понеділок.

Як повідомлялося, крім президентських виборів, в Болгарії пройде референдум, на якому громадяни мають відповісти на кілька запитань: чи згодні вони з введенням процедури обов'язкового голосування на виборах і референдумах; чи підтримують мажоритарну систему на парламентських виборах і чи згодні вони з системою розподілу бюджетних коштів для партій з розрахунку 1 болгарський лев (0,5 євро) за кожен отриманий голос на останніх парламентських виборах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-