У разі продовження російської агресії НАТО має створити бази на Балтії - екс-генсек - 30.10.2016 00:55 — Новини Укрінформ
У разі продовження російської агресії НАТО має створити бази на Балтії - екс-генсек

У разі продовження російської агресії НАТО має створити бази на Балтії - екс-генсек

1807
Ukrinform
НАТО в разі продовження російської агресії був би змушений створити в Східній Європі постійні військові бази.

Про це заявив колишній генсек НАТО Андрес Фог Расмуссен на Ризькій конференції безпеки, повідомляє портал Postimees.

Рішення НАТО щодо збільшення присутності альянсу в Балтійському регіоні є вкрай важливими і вірними, зазначив Расмуссен. І не виключив, що в тому разі, якщо Росія продовжить провокації на адресу Балтійських країн НАТО, може ще ґрунтовніше збільшити військову присутність в регіоні.

"Я не виключаю, що можуть знадобитися постійні бази в окремих країнах, щоб у разі нападу на країну НАТО альянс міг швидко відреагувати", - сказав Расмуссен, який був генсеком НАТО в період 2009-2014 років.

Водночас він висловив здивування у зв'язку з позицією окремих країн ЄС з підтримки країн Балтії. За словами Расмуссена, він не розуміє, чому Німеччина, Франція та Італія вважають подібну підтримку непотрібною.

Екс-генсек НАТО нагадав, що весь сенс існування НАТО полягає в реагуванні на загрозу для будь-якої з країн альянсу. Відсутність подібної реакції означало б кінець і крах НАТО, наводить його слова Європейська правда.

Расмуссен нагадав країнам-членам, що вони повинні продовжувати інвестиції в свою обороноздатність.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>