Розвідка США доповіла про виробництво крилатих ракет у Росії

Розвідка США доповіла про виробництво крилатих ракет у Росії

1974
Ukrinform
США занепокоєні негласним розвитком в Росії програм виробництва крилатих ракет наземного базування в порушення попередніх домовленостей про скорочення озброєнь.

Про це пише у середу центральне американське видання The New York Times

"Росія, очевидно, розвиває програму з виготовлення крилатих ракет наземного базування, попри протест адміністрації Обами, що ця зброя порушує угоду про контроль над озброєннями", - йдеться в публікації.

США вже висловлювали занепокоєння з цього приводу в липні 2014 року, нагадує видання. Тоді адміністрація Обами заявила про порушення Росією Договору про скорочення ракет середньої і малої дальності (РСМД), коли в РФ були проведені льотні випробування ракет.

Американська адміністрація наразі висловлює стурбованість тим, що "Росія виробляє більше ракет, ніж необхідно для підтримки програми льотних випробувань". Це стимулює застереження, що Кремль рухається в напрямі нарощування військових можливостей, які в один момент можуть бути розгорнуті.

Газета також зауважує, що інформація про російській програми була представлена американськими офіційними особами на умовах анонімності, оскільки йшлося про засекречені оцінки розвідки.

Договір РСМД був підписаний президентом США Рональдом Рейганом і його радянським колегою Михайлом Горбачовим. Документ забороняє двом країнам випробування, виробництво і володіння балістичних або крилатих ракет наземного базування радіусу дії від 300 до 3400 миль (480-5440 км).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-