День виборів у Чорногорії: 20 сербів арештували за намір напасти на урядовців

День виборів у Чорногорії: 20 сербів арештували за намір напасти на урядовців

1217
Ukrinform
У Чорногорії, де сьогодні проходять парламентські вибори, арештували двадцятьох сербів, яких підозрюють в тому, що вони готували збройні напади на офіційні установи після закриття виборчих дільниць.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на місцеву поліцію.

"Затримані чоловіки мали намір напасти з автоматичною зброєю на урядові установи, поліцію і, можливо, урядовців", - заявив начальник поліції Славко Стоянович.

За його словами, арештованих звинувачують у "створенні злочинної організації й тероризмі".

Повідомляється про 20 арештованих. Ще одного серба розшукують, додав Стоянович.

Як зазначає ВВС, сьогоднішні вибори в Республіці Чорногорія проходять на тлі суперечок довкола намагань уряду зміцнити зв'язок Чорногорії з Заходом.

Існують побоювання, що після оголошення результатів можуть статися сутички між прибічниками прозахідного уряду і проросійської опозиції.

Прем'єр-міністр Міло Джуканович з Демократичної партії соціалістів є прибічником членства Чорногорії в НАТО і ЄС.

В опозиції до його команди перебувають проросійські і просербські організації.

Пан Джуканович заявив, що очікує від Чорногорії "стійкого і динамічного просування до європейських і євроатлантичних цілей" і не хоче, щоб його країна стала "російською колонією".

Проте чимало чорногорців прагнуть, щоб їхня країна повернулася до свого традиційного союзника - Росії.

Багато людей розлючені тим, що в 1999 році НАТО бомбардувало Сербію і Чорногорію, намагаючись припинити вбивства і виселення етнічних албанців з тодішньої південної сербської провінції Косово.

Після того, як у 2006 році країна відділилася від Сербії, туди потекло більше російських грошей, зокрема побільшало покупців нерухомості й туристів з Росії, зазначає ВВС.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-