Туск за продовження санкцій проти РФ. Все інше - капітуляція

Туск за продовження санкцій проти РФ. Все інше - капітуляція

4745
Ukrinform
Вищі посадові особи Європейського Союзу і НАТО виступають за збереження санкцій проти РФ з огляду на її дії в Україні та в Сирії, але не проти продоження діалогу з Москвою.

Про це йшлося на зустрічі лідерів ЄС і Альянсу, організованій німецькою газетою Passauer Neue Presse, повідомляє Reuters.

"Це очевидно для мене сьогодні, що єдиний спосіб - продовження санкцій проти Росії. В іншому випадку це буде явною капітуляцією", - заявив, зокрема, голова Європейської ради Дональд Туск.

Він вважає нинішню ситуацію в Європі особливо небезпечною для прифронтових держав Східної Європи, тобто і для рідної Польщі, і для Словаччини та країн Балтії.

На запитання, чи може Європа послабити існуючі санкції проти Москви або накласти нові через військову підтримку Асада, Туск відповів, що вважає необхідним продовжити вже існуючий тиск.

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що санкції ЄС проти Москви пов'язані з Мінськими угодами, які мають покласти край конфлікту на Сході Україні, і можуть бути зняті лише тоді, коли для цього будуть дотримані всі умови.

Шульц засудив дії Росії в Україні і підтримку правих націоналістів у Європі. Але він також сказав, що життєво необхідно підтримувати якийсь діалог, враховуючи географічну близькість Росії.

"Ми не повинні оголошувати Росію країною-ізгоєм. Замість цього, ми повинні сказати Москві, що ми засуджуємо те, що ви робите, але будемо тримати відкритим канал для діалогу, коли ви будете готові", - сказав Шульц.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг визнав, що останнім часом війська Альянсу досягли  найбільшої концентрації сил у Східній Європі з часів закінчення "холодної війни", але він би не хотів загострення.

"Ми не хочемо збільшення своєї присутності (в подальшому), але ми будемо продовжувати посилати сигнал, що наші війська можуть бути посилені, якщо це необхідно", - зазначив він.

"Це дуже важливо - уникнути нової "холодної війни". Ми не хочемо нової гонки озброєнь", - наголосив Столтенберг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-