У Колумбії – референдум щодо мирної угоди з повстанцями

У Колумбії – референдум щодо мирної угоди з повстанцями

760
Ukrinform
У Колумбії у неділю, 2 жовтня, відбудеться референдум щодо вступу у дію мирної угоди влади країни з ліворадикальним повстанським угрупованням Революційні збройні сили Колумбії (FARC), яка покликана покласти край громадянській війні у країні, що тривала понад півстоліття.

Про це повідомляє DW

"Колумбійцям пропонується дати відповідь "так" чи "ні" на запитання "Чи підтримуєте ви мирну угоду, яка має завершити конфлікт і стати основою для стабільного довготривалого миру?" - йдеться у повідомленні.

Соціологічні опитування, проведені напередодні голосування, свідчать, що більшість громадян країни підтримають набуття чинності мирною угодою між урядом і FARC, яка була підписана 26 вересня. Згідно з опитуваннями, прихильників миру з повстанцями на 20 відсотків більше, ніж його противників.

Зазначається, що за умовами мирного договору угруповання FARC буде зобов'язане, зокрема, роззброїтися і перетворитися на політичну групу, йому гарантується щонайменше 10 місць у парламенті країни. Передбачається амністія для членів FARC, які перебувають в ув'язненні, проте не для тих, хто був засуджений за тяжкі злочини.

Якщо колумбійці підтримають мирну угоду на референдумі, FARC буде зобов'язаний протягом шести місяців провести демобілізацію і роззброєння під контролем ООН. 30 вересня представники угруповання заявили, що до їхніх лав входять майже 6 тисяч членів. Напередодні, 1 жовтня, повстанці запевнили, що виплатять своїм жертвам грошові компенсації.

Унаслідок збройного конфлікту в Колумбії між лівими повстанцями, правими воєнізованими формуваннями, наркомафією та регулярною армією з початку 1960-х років загинули понад 220 тисяч осіб.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-