У Польщі готові розшифрувати записи з кабіни літака Качинського

У Польщі готові розшифрувати записи з кабіни літака Качинського

1638
Ukrinform
Урядова підкомісія з розслідування причин Смоленської катастрофи готова повністю розшифрувати записи розмов з кабіни авіалайнера президента Леха Качинського, чого не зробила попередня комісія.

Про це заявив голова цієї підкомісії Вацлав Берчинський, інформує interia.pl

“Ми можемо розшифрувати кожне слово, сказане на усіх звукових доріжках. Ми ще цього не здійснили, але знаємо, що можемо це зробити”, - заявив Берчинський.

Він повідомив, що у вівторок члени підкомісії, які працюють у чотирьох підгрупах, обговорили результати роботи, виконаної з березня цього року. В середу вони представлять її результати родичам загиблих, а у четвер проведуть прес-конференцію з цього приводу. 

Урядова підкомісія, яка діє при міністерстві національної оборони Польщі, розпочала роботу в березні цього року. Причиною її створення глава міноборони РП Антоній Мацеревич тоді назвав появу нових фактів, які вимагають відновлення розслідування смоленської трагедії.

Водночас напередодні Національна прокуратура розпорядилася провести ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи, окрім шістьох, ексгумація яких відбулася ще в 2012 році з огляду на підозру в підміні тіл. Після ексгумації тоді ця інформація підтвердилася і жертв перепоховано у відповідних могилах.

Як відомо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація направлялася на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака: президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

Міжнародний авіаційний комітет у Москві, а також польська урядова комісія тодішнього глави МВС РП Єжи Міллера, попри часткові розбіжності у відповідальності сторін, основними причинами катастрофи в 2011 році назвали помилки пілотів президентського літака. Правляча коаліція партії "Право і Справедливість" (PiS), яка вважає ці висновки обох комісій хибними, не виключає, що причиною авіакатастрофи могло стати спрацювання вибухового пристрою на борту літака. При цьому польська сторона натякає, що до авіакатастрофи могли бути причетними росіяни.

Фото: powiatjanowski.pl

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-