Президент Туркменістану змінив Конституцію, забезпечивши довічну владу

Президент Туркменістану змінив Конституцію, забезпечивши довічну владу

976
Ukrinform
Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов затвердив нову редакцію Конституції, яка скасовує 70-річний віковий ценз для кандидатів у президенти і збільшує термін президентських повноважень з п'яти до семи років.

Про це повідомляє ВВС.

Раніше поправки до Конституції Туркменістану були схвалені радою старійшин і парламентом країни.

Як відомо, Гурбангули Бердимухамедов прийшов до влади в грудні 2006 року після раптової смерті попереднього лідера країни Сапармурата Ніязова (Туркменбаші), який був президентом Туркменістану з 1991 року.

Перші кроки нового лідера країни породили сподівання на швидкі політичні реформи. Бердимухамедов розпорядився прибрати з центру столиці гігантську золочену статую Ніязова, скасував багато рішення свого попередника, зокрема, повернув традиційні назви місяців і днів тижня, які Туркменбаші перейменував в честь себе, своєї матері і різних міфічних істот. Бердимухамедов також дозволив відкрити в країні кілька загальнодоступних інтернет-кафе (при Ніязові доступ в інтернет був суворо обмежений), повернув 10-річну шкільну освіту (скорочена програма Ніязова перешкоджала продовжувати освіту за кордоном) і скасував ряд інших непопулярних заходів, таких як скасування пенсій, закриття сільських бібліотек і лікарень, заборону на оперу і цирк.

Проте з часом багато спостерігачів стали відзначати, що методи правління Бердимухамедова мало відрізняються від політики попередника, що користувався абсолютною владою.

У 2012 році Бердимухамедов легко переобрався на новий термін, отримавши більше 97% виборців. Незважаючи на те, що на президентських виборах Бердимухамедову протистояли сім кандидатів, всі вони в ході передвиборної кампанії висловили повну підтримку діючому президенту.

Прийняття нової Конституції фактично відкриває Бердимухамедову дорогу до довічного президентства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-