Брюссель хоче покінчити з Brexit до літа 2019 року

Брюссель хоче покінчити з Brexit до літа 2019 року

899
Ukrinform
Процес виходу Великобританії з Євросоюзу має завершитися до літа 2019 року.

Про це пише видання Financial Times з посиланням на європейських чиновників.

"З різних причин ми хочемо закінчити все це до виборів у червні 2019 року (до Європейського парламенту - ред.). Але це буде дуже, дуже напружено", - йдеться в повідомленні.

За словами європейських чиновників, вони тільки-но розпочали підготовку дворічних переговорів і мають намір не допустити, щоб прямі переговори почалися пізніше осені 2017 року або в 2018 році.

Британський міністр Ліам Фокс, який курирує переговори з ЄС про торговельні угоди, заявив, що Brexit відбудеться на початку січня 2019 року, а формальні дворічні переговори мають стартувати на початку 2017 року.

Глава Міністерства у справах Brexit Девід Девіс називав орієнтовним терміном виходу Великої Британії з ЄС кінець 2018 року або початок 2019-го.

Щоб дотриматися цього графіку, британський уряд має до кінця року подати в Брюссель офіційну заяву про вихід з ЄС у рамках статті 50 Лісабонського договору, яка запустить процес переговорів.

ЄС вимагає від британського прем'єр-міністра Терези Мей зробити це якнайскоріше. А та в свою чергу заявила, що зробить це не раніше 2017 року, оскільки новому кабінету міністрів треба час на підготовку до переговорів


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-