РФ заблокувала український проект заяви Радбезу ООН щодо Криму

РФ заблокувала український проект заяви Радбезу ООН щодо Криму

Укрінформ
Росія заблокувала український проект заяви Ради Безпеки ООН для преси щодо Криму.

Про це повідомила українська мисссия при ООН в Twitter.

Як повідомило Укрінформу джерело, обізнане з процесом голосування, Росія була єдиною країною-членом Радбезу, яка висловила свою незгоду з заявою для преси по Криму, яку підготувала українська делегація.

Процес прийняття документа відбувався за так званою процедурою "непорушення тиші", коли країна-ініціатор розсилає решті членам Ради Безпеки ООН проект заяви для преси, і, якщо до визначеного часу ніхто не висловлює заперечень, документ вважається прийнятим.

"Російська делегація висловила свої заперечення буквально за кілька хвилин до завершення терміну", - зауважив співрозмовник агентства.

При цьому Укрінформу вдалося отримати текст проекту заяви:

"Члени Ради Безпеки висловили глибоку заклопотаність у зв'язку з рішенням Президента Російської Федерації від 28 липня 2016 року, спрямоване на включення тимчасово окупованій Автономної Республіки Крим та міста Севастополь у Південний федеральний округ Російської Федерації.

Вони нагадали відповідні положення Статуту Організації Об'єднаних Націй, заяву Голови Ради Безпеки S/26118 від 20 липня 1993 року і Резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 27 березня 2014 року щодо "Територіальної цілісності України" та підтвердили повне дотримання суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України".

Відомо також, що інші країни не висловили заперечень, а делегація США публічно підтримала проект документа.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-