Судова криза в Польщі: голова КС закидає уряду "гібридну війну"

Судова криза в Польщі: голова КС закидає уряду "гібридну війну"

1822
Ukrinform
Ухвалення через кожні кілька місяців нових законів про Конституційний суд є елементом “гібридної війни” влади проти судочинства Польщі.

Таку думку висловив чинний голова Конституційного суду (КС) Польщі Анджей Жеплінський, інформує кореспондент Укрінформу в РП.

“Ухвалення нових законів через кожні два-три місяці є елементом гібридної війни з судочинством...У кожній країні не люблять такого пінг-понгу, у який грає з ними (судочинством) уряд”, - заявив Жеплінський.

Він додав, що це є “елементом руйнування” судової системи країни.

Голова КС РП заявив, що представників суду не запрошено до підготовки закону про суд ані в Сеймі, ані Сенаті країни.

Жеплінський наголосив, що відмова уряду опублікувати рішення КС від 9 березня, в якому деякі записи змін до закону про суд від грудня минулого року визнано незаконними і вони суперечать конституції. Крім того, він наголосив, що президент Анджей Дуда повинен прийняти присягу від трьох суддів КС, обраних попереднім складом парламенту.

У четвер Сенат Польщі голосуватиме за новий закон про КС. На початку липня цей закон схвалила Нижня палата польського парламенту.

Конституційна криза триває в Польщі з листопада минулого року. Влада й опозиція звинувачують одна одну в порушенні закону під час призначення суддів КС, що призвело до поглиблення кризи й ускладнення роботи цього органу. У січні в суперечку втрутилася Єврокомісія, розпочавши процес попередньої оцінки стану верховенства права у Польщі. За порушення європейських цінностей зазначена стаття передбачає навіть позбавлення права голосу країни-члена ЄС.

У середу віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс поінформував єврокомісарів про стан діалогу з польським урядом навколо КС. На початку липня Єврокомісія заявила, що оцінить новий закон про КС у Польщі у рамках попередньої оцінки стану верховенства права після завершення законодавчого процесу в Польщі.

Фото: kameniar.lnu.edu.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>