Австралія закликала Китай виконувати рішення суду про спірні острови

Австралія закликала Китай виконувати рішення суду про спірні острови

799
Ukrinform
Глава МЗС Австралії Джулі Бішоп закликала Китай виконувати рішення міжнародного арбітражу у справі щодо територіальних суперечок у Південно-Китайському морі (ПКМ), попередивши, що в іншому випадку Пекін може втратити своє добре ім’я.

Відповідну заяву  розміщено на офіційному веб-ресурсі австралійського МЗС.

"Репутація Китаю серйозно постраждає, якщо він продовжить порушувати норми міжнародного права у ПКМ. Китай прагне стати регіональним і світовим лідером, а це вимагає від нього підтримки дружніх відносин з сусідніми країнами", – йдеться у заяві, оприлюдненій у зв’язку з рішенням Постійної палати третейського суду в Гаазі про те, що претензії Китаю на території у Південно-Китайському морі є безпідставними.

Це рішення було прийнято за результатами розгляду скарги уряду Філіппін, який звинуватив Китай у зазіханні на філіппінську територію у ПКМ та у порушенні Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Бішоп також звернулася до інших країн регіону із закликом "утримуватися від будь-яких провокаційних дій (у ПКМ), здатних призвести до подальшої ескалації напруженості".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-