НАТО продемонструвало Росії готовність протистояти агресії – французькі ЗМІ

НАТО продемонструвало Росії готовність протистояти агресії – французькі ЗМІ

845
Ukrinform
Французькі ЗМІ зазначають, що 28 лідерів країн-членів НАТО на саміті у Варшаві, ухваливши безпрецедентне з часів закінчення Холодної війни рішення про розміщення в країнах Балтії і Польщі чотирьох додаткових батальйонів, продемонстрували російському керівництву рішучість протистояти будь-яким спробам агресії.

Спільна вечеря лідерів країн-членів НАТО напередодні відбулася у символічному місці, де у 1955 році СРСР підписав зі своїми сателітами Варшавський договір, нагадує AFP.

"Росія була у центрі обговорень під час спільної вечері глав держав, що входять до Північноатлантичного альянсу. Вечеря на 98% була присвячена відносинам з Росією. Ідея полягала в тому, щоб відправити Путіну сигнал, про те, що ми (країни НАТО — ред.) єдині", - заявив агентству французький дипломат.

За його словами, нинішню політику НАТО щодо Росії можна позначити трьома пунктами. "Бути єдиними, не поступатися спільними цінностями та відновити діалог", - додав співрозмовник агентства.

 Раніше президент Франції Франсуа Олланд заявив, що "для Франції Росія не є ні противником, ні загрозою". За його словами, Росія - це "партнер, який, щоправда, може іноді, і ми це бачили в Україні, використовувати силу". "Ми це засудили, коли це сталося в Криму, і ми шукаємо шляхи розв’язання української кризи", - додав Олланд.

Французька влада ухвалила рішення, що до складу чотирьох нових батальйонів, які розмістяться у країнах Балтії та Польщі, увійдуть 150 французьких військовослужбовців. Разом з тим, Франція відмовилася взяти на себе командування одним із батальйонів.

Як повідомлялося, Росія і НАТО вдруге за останні три місяці спробують "відновити діалог" і зустрінуться на рівні послів у Брюсселі 13 липня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-