Австралія має приділяти більше уваги ситуації на східному фланзі НАТО - ЗМІ

Австралія має приділяти більше уваги ситуації на східному фланзі НАТО - ЗМІ

700
Ukrinform
Троє відомих австралійських експертів із світової безпеки переконані, що Австралії потрібно набагато більше уваги приділяти ситуації у Східній Європі.

Про це напередодні саміту НАТО у Варшаві у своїй статті «Нова Холодна війна Путіна: налякане НАТО наступає» пише The Australian.

Пітер Дженнінгс – глава Австралійського інституту стратегічної політики каже, що військові маневри і поведінка РФ небезпечні своїми прорахунками і помилками, як це було з МН17.

Майкл Візлі, який очолює міжнародну школу в Австралійському національному університеті, переконаний, що країна при Путіні це, у багатьох аспектах, приклад того, як сила і примус будуть працювати у новому світовому порядку.

Кім Бізлі, який до грудня минулого року був послом Австралії в США, стурбований тим, що якщо американці змушені будуть реагувати на зростаючу загрозу конфлікту в Європі, їх партнери у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні залишаться без належної уваги, а це матиме безпосередній вплив на безпеку Австралії.

Видання привертає увагу до того, що на саміті НАТО у Варшаві 8 і 9 липня союзники схвалять розгортання чотирьох батальйонів в Польщі, Литві, Латвії та Естонії – колишніх членах Варшавського договору на найбільш вразливому східному фланзі Альянсу.

За словами автора статті, більшість у Європі переконані, що у них немає вибору, окрім як допомогти малим і окремим державам, над якими Росія явно хоче продовжувати своє домінування.

Окрема увага приділена темі України, яка постраждала першою.

За словами австралійського журналіста, мало хто сумнівається, що літак рейсу MH17 був збитий російською ракетою БУК-11, випущеною з території України російським екіпажем або сепаратистами навченими в Росії.

На думку автора, «гібридна війна» не є новим методом. Він завжди був тактикою Росії на шляху до досягнення своїх політичних цілей і ведення війни з використанням цілого засобів в тому числі невійськових. Однак сьогодні РФ її вдосконалила. Зараз Росія лякає Захід також своєю риторикою щодо можливості застосування ядерної зброї. Ця риторика призначена для створення страху і невпевненості серед країн НАТО та з метою послаблення їх рішучості діяти.

«Для Європи, яка стикається з напруженістю в центрі і на сході континенту, єдність є важливою як ніколи», - пише автор.

Він також наводить слова Марека Маджеровскі, прес-секретаря президента Польщі, про те, що потужні європейські країни «забули, як вести війну», і майбутнє НАТО і єдиної європейської оборони буде поставлено на карту, якщо вони не будуть здатні протистояти Росії.

Підсумовуючи, автор пише, що Австралія не є членом НАТО, однак з огляду на багаторічну участь в афганській кампанії разом з Альянсом, вона класифікується як партнер, котрий може брати деяку участь у процесі прийняття рішень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-