Про визнання Криму російським не може бути й мови – Штайнмайер

Про визнання Криму російським не може бути й мови – Штайнмайер

Укрінформ
Берлін не визнає законність анексії Криму Росією і не прийме дестабілізацію Москвою ситуації на сході України.

З такою заявою міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер виступив на відкритій в понеділок щорічній дводенній конференції "Потсдамські зустрічі", яку проводить Німецько-російський форум, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Ми не можемо ні ігнорувати, ні прийняти кричуще нехтування міжнародного права через анексію Криму і дестабілізацію Східної України... Ясно було раніше і зараз, що про визнання анексії не може бути й мови. Як зрозуміло і те, що не може бути військового вирішення конфлікту в Україні", - заявив міністр.

Шеф німецької дипломатії оцінив ситуацію на сході України як надзвичайно напружену, а стан виконання мінських домовленостей назвав незадовільним.

“Ситуація з безпекою в цілому залишається незадовільною. Прогрес у політичному процесі є абсолютно неадекватним. Я не приховую свого розчарування", - заявив Штайнмайер.

Разом з тим, він не погодився з тими, хто вважає Мінські домовленості помилковими і нікуди не ведуть. Тоді як багато хто в Європі пораділи б, якби в кінці кінців хтось визнав, що "Мінськ провалився", для Німеччини залишається важливим, що самі учасники переговорів вважають їх єдиною альтернативою, сказав німецький диаломат.

"Багато чого дратує, багато розчаровує, але завдання дуже важливе і відповідальність занадто велика, щоб допустити можливість рецидиву ескалації збройних зіткнень", - заявив глава МЗС ФРН.

“Ми повинні повернутися до загальної європейської архітектури безпеки, а для цього нам потрібно рішення українського конфлікту. Для цього рішення нам потрібен вклад з обох сторін", - підкреслив міністр.

При цьому він дорікнув обидвом сторонам у невиконанні своїх зобов'язань та в тому, що прогрес можна розглянути лише "під мікроскопом".

"Україна і припинення відкритого конфлікту з цього приводу між Росією і Заходом є визначальними чинниками того, чи вдасться нам повернутися до загальної європейської архітектури безпеки", - резюмував Штайнмайер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-