Прем’єр Австралії хоче розпустити парламент

Прем’єр Австралії хоче розпустити парламент

1096
Ukrinform
Прем'єр-міністр Австралії Малколм Тернбулл підтвердив свої плани оголосити про повний розпуск федерального парламенту і проведення виборів в країні 2 липня.

Про це повідомили місцеві ЗМІ.

«Після представлення проекту бюджету на початку травня я збираюся попросити генерал-губернатора Австралії розпустити обидві палати парламенту і призначити вибори, які, як я очікую, відбудуться 2 липня», – сказав глава уряду, розмовляючи з журналістами.

Федеральний парламент Австралії відновив свою роботу в понеділок, причому зробив це достроково. Зазвичай в квітні австралійські законодавці перебувають на канікулах, працюють в своїх округах і повертаються до Канберри в травні, щоб у другий вівторок місяця приступити до роботи над урядовим проектом бюджету на черговий фінансовий рік. Однак Тернбулл вирішив порушити політичну традицію і повернути парламентаріїв до Канберри на три тижні раніше терміну. Цей крок надав уряду додатковий час для того, щоб повторно поставити на голосування в сенаті (верхній палаті парламенту) спірний законопроект про відновлення комісії з нагляду за роботою будівельної індустрії. У понеділок сенат відкинув цей законопроект вдруге, що дозволяє Тернбуллу піти на так званий «подвійний», тобто повний розпуск парламенту і проведення виборів в стислі терміни.

 Як правило, на виборах в Австралії повністю оновлюється палата представників (150 законодавців) і половина складу сенату (38 з 76), проте дворазова відмова верхньої палати схвалити той чи інший законопроект наділяє уряд конституційним правом повністю розпустити обидві палати парламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-