НАТО в чотири рази збільшить витрати на оборону через Росію

НАТО в чотири рази збільшить витрати на оборону через Росію

1231
Ukrinform
Дії Росії щодо України вплинули на збільшення американського вкладу в оборону Європи, нарощування військових витрат НАТО і військове посилення східного флангу альянсу.

Про це у вівторок, 23 лютого, заявив Генсек альянсу Йенс Столтенберг під час виступу у міжнародному комітеті Європарламенту, повідомляє «5-й канал».

"Сполучені Штати відповіли на російську агресію в Україні мультимільярдним внеском задля потреби захисту безпеки Європи. Раніше у лютому міністр оборони США Еш Картер попросив Конгрес США збільшити цей внесок у 2017-му році у чотири рази. Це означатиме більше збройних сил, більше військової підготовки і навчань, більше розміщеного озброєння та розвитку відповідної інфраструктури в європейських країнах", - заявив Столтенберг.

Генсек альянсу назвав фінансові зобов'язання Америки "солідною базою для рішень НАТО щодо посилення передової присутності в східних країнах альянсу". Йдеться про внесок США у бюджет НАТО, який наступного  року зросте учетверо і становитиме майже три з половиною мільярди доларів.

"Ця присутність стане регулярною, багатонаціональною і підкріплюватиметься масштабними навчаннями", - наголосив Столтенберг.

Нагадаємо: у 2015 році скорочення оборонних бюджетів у всіх країнах НАТО були близькі до нуля, п'ять країн витратили на військові потреби два і більше відсотка ВВП, а 16 країн збільшили свої військові витрати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-