Іран уклав перший контракт на експорт нафти до Європи

Іран уклав перший контракт на експорт нафти до Європи

1221
Ukrinform
Національна іранська нафтова компанія NIOC підписала перший контракт на постачання нафти з однією з країн Середземномор'я.

Про це інформує іранське агентство Mehr http://en.mehrnews.com/news/114117/Iran-seals-first-post-JCPOA-oil-deal-with-Europe

"Незважаючи на те, що раніше NIOC і французька Total підписали меморандум про взаєморозуміння на придбання сирої нафти з Ірану, Франція не стала першим клієнтом Ірану після скасування санкцій", - йдеться у повідомленні.

Заступник міністра нафтової промисловості Ірану Рокноддін Джаваді відмовився назвати країну, з якою був укладений перший контракт. Проте, як очікується, перший європейський танкер прибуде до іранських нафтових терміналів наприкінці лютого цього року.

Джаваді, посилаючись на план з експорту на наступний рік в 2,3 млн барелів сирої нафти, зазначив, що "збільшення видобутку і експорту нафти на 500 тис. барелів незабаром стане цілком реальним".

Таким чином, даний контракт з європейською компанією став першим після 4-річної перерви у продажах іранської нафти на європейський ринок.

Крім цього, як повідомляє агентство, наразі Іран веде переговори з такими європейськими країнами як Іспанія, Італія, Німеччина, Франція, Чехія, Греція і Велика Британія.

За останні кілька тижнів Іран підписав ряд контрактів і меморандумів про взаєморозуміння з низкою європейських нафтових компаній, в тому числі з італійськими Saipem і Naples, російським "Лукойлом" і деякими азіатськими компаніями.

Нагадаємо, раніше французька компанія Total домовилася з Іраном про розробку родовищ нафти та газу, а також про закупівлю нафти і конденсату.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-